Mūsų moksleiviai tapo Pasaulio specialiosios olimpiados žaidynių grindų rutulio vicečempionais

Pasaulio specialiosios olimpiados žaidynių grindų rutulio vicečempionai

Keturi Kauno Jono Laužiko specialiosios mokyklos moksleiviai dalyvavę Pasaulio specialiosios olimpiados žiemos žaidynėse Austrijoje, iškovojo sidabro medalius. Sveikiname Pasaulio SO žiemos žaidynių vicečempionus ir jų mokytoją Rimvydą Mikučauską.

2017 m. kovo 14-25 d. Austrijos miestuose Gratcas, Šlamingas, Ramšau ir Styria įvyko Pasaulio specialiosios olimpiados žiemos žaidynės. Jose sėkmingai dalyvavo Lietuvos specialiosios olimpiados slidinėjimo, sniegbridžių ir grindų ritulio rinktinės. Visa Lietuvos rinktinė iškovojo 14 aukso, 7 sidabro ir 3 bronzos medalius.

Žaidynėse dalyvavo net 4 moksleiviai iš Kauno Jono Laužiko specialiosios mokyklos: Tomas Stanulis (III metų socialinių įgūdžių klasė), Arijus Stankevičius (I metų socialinių įgūdžių klasė), broliai Svajūnas ir Šarūnas Dušauskai (8a specialiosios klasė) ir Vilijampolės socialinės globos namų globotiniai. Visi šie mokiniai iš žaidynių grįžo su sidabro medaliais iškovotais grindų ritulio varžybose.

Žaidynių metu teko išbandyti jėgas grindų ritulio aikštelėje su Nigerijos, Jungtinių Amerikos valstijų, Honkongo, Japonijos, Švedijos, Jungtinių Arabų Emiratų ir Indijos grindų ritulio komandomis. Kvalifikacijoje žaidėme penkis susitikimus, o grupėje ir finaliniame etape dar septynis. Grupėje nugalėjome Japonijos komandą 4:0, lygiosiomis sužaidėme su Indijos komanda 5:5, pralaimėjome Švedijai 2:6 ir Honkongui 1:5. Todėl finaliniame etape turėjome pradėti vėl viską iš pradžių. Tik pralaimėjusi komanda iškrenta iš kovos dėl medalių.

Mūsų komanda parodė didelį ryžtą ir susikaupimą atkrintamose finalinėse varžybose. Ketvirtfinalyje antrą kartą įveikėme Japonijos grindų ritulio komandą rezultatu 10:1, pusfinalyje atsirevanšavome Honkongo komandai rezultatu 5:2. Nors po 6 kėlinuko atsilikome 0:2, septintame kėlinuke sėkmingai sužaidė broliai Dušauskai, kurie per kėlinuką sugebėjo išlyginti rezultatą. Aštuntame kėlinuke trys Lino Vasiliausko įvarčiai iš Kauno statybos ir paslaugų mokymo centro mūsų komandai atvėrė kelią į išsvajotą finalą.

Finalinį mačą pradėjome labai greitu įvarčiu. Tačiau Indijos komanda buvo šviežesnė, nes jie finalinio susitikimo išvakarėse žaidė atkaklias rungtynes su įspūdingai atrodančia Švedijos komanda. Ją jie įveikė po pratęsimo 6:5. Lietuvos rinktinė turėjo du susitikimus su Japonijos ir Honkongo komandomis, todėl mūsų rinktinė atrodė sunkiau bėganti ir labiau pavargusi. Taigi finalą pralaimėjome rezultatu 2:7 ir laimėjome sidabro medalius.